Troba el teu esplai

ALT PENEDÈS

Sant Llorenç d’Hortons

Associació la Caseta d’Hortonenca
Carrer Major 29
slrh.caljove@diba.cat.
Tel. 93 771 67 88

Sant Pau d’Ordal

Centre d’Esplai Cargols
Sant Pau, 8.
c.e.elscargols@gmail.com.
Tel. 617 21 38 35;

ANOIA

Hostalets de Pierola

Esplai Les Pífies 
Carrer Mestre J. Lladós, 5
esplai-pifies@hotmail..com

Masquefa

Esplai Giravolt
Santa Clara, s/n. Recinte Rogelio Rojo;
esplai.giravolt@gmail.com

Vilanova del Camí

Esplai Endinsa’t
Verge del Cap, 26;
en_din_sa’t@fundesplai.org.
Tel. 639 61 66 64;

Santa Margarida de Montbui

Esplai Montsplai
Santa Anna, 17;
montsplai@fundesplai.org

BAGES

Sant Salvador de Guardiola

Grup d’Esplai Guardiola
Carrer de Dalt, 19
esplaideguardiola@gmail.com
Tel. 93 835 30 17

BAIX LLOBREGAT

Abrera

Esplai Voltrera d’Abrera
Plaça de les Escoles Velles s/n;
voltrera@fundesplai.org

Begues

Esplai Uraka
Carrer Ferran Muñoz, 1
uraka@fundesplai.org

Castelldefels

Esplai Els Dimoniets
Carrer de Càdiz, 1
elsdimonietsalternatius@gmail.com.
Tel. 603 314 43

Cervelló

Centre d’Esplai El Raconet
Carrer Germandat S.Sebastià, 14
elraconet@fundesplai.org

Cornellà de Llobregat

Esplai Fontsanta-Fatjó
Gandesa, s/n.
fontsanta-fatjo@fundesplai.org
Tel. 93 480 19 01

Centre d’Esplai Mowgli
Pl. Josep Tarradellas, s/n.
cijmowgli@fundesplai.org
Tel. 93 377 06 95

El Prat de Llobregat

Centre d’Esplai El Globus
Passatge Arús 12
esplai@elglobus.org
Tel. 93 370 90 04  

Esplai Gisc
Pl. del Barri de Sant Cosme s/n.
giscosme@fundesplai.org
Tel. 93 370 19 17

Esplai Disprat Lleure
Passeig Juan Carlos I, nº 5 local 3
disprat.lleure@gmail.com

Esplugues de Llobregat

Grup d’Esplai Espurnes
Bruc 40
espurnes@fundesplai.org
Tel. 93 372 06 06

Esplugues de Llob. – L’Hospitalet

Centre d’Esplai Pubilla Cases-Can Vidalet
Parc de les Bòbiles, 1.
esplaipubilla@fundesplai.org
Tel. 93 438 48 96

Gavà

Centre d’Esplai El Mamut d’Ausiàs March
Sant Pere, 114. – CEIP Jacme March
mamut@fundesplai.org
Tel. 93 638 28 22

Sant Andreu de la Barca

Esplai Pingüí
Passeig de la Generalitat, 3
epingui@fundesplai.org
Tel. 93 682 20 66
Sant Boi de Llobregat

Esplai Eixida Camps Blancs
Salvador Seguí, 59 bxs.
eixida@fundesplai.org
Tel. 654 990 602

Esplai La Barretina
Major, 43-46
elabarretina@fundesplai.org 

Sant Feliu de Llobregat

Centre d’Esplai Diversitat Lúdica
C/ Riera de la Salut, 7 – Centre Cívic Les Tovalloles
diversitatludica@fundesplai.org
Tel. 93 632 57 88
Sant Joan Despí

Centre d’Esplai El Nus
Pg. Canal, 2.
esplaielnus@esplaielnus.org
Tel. 934 770 686

Centre d’Esplai El Nus (Torreblanca)
Carrer Rubió i Tudurí 5
esplaielnus@esplaielnus.org
Tel. 934 770 686

Club d’Esplai El Tricicle
J.F. Kennedy, 4
tricicle@fundesplai.org
Tel. 93 477 01 47

Club d’Esplai El Tricicle – Antoni Gaudí
Pl. Estatut, 5
tricicle@fundesplai.org
Tel. 93 477 01 47

Grup d’Esplai El Castanyot
Mossèn Jacint Verdaguer, 24-26
castanyot@fundesplai.org
Tel. 93 477 03 41
Sant Vicenç dels Horts

Casal Infantil i Juvenil El Quijote
Alacant, s/n.
elquijote.cij@gmail.com
Tel. 93 672 31 32

BAIX PENEDÈS

El Vendrell

Grup d’entitats La Ballaruga
C/ Camí Reial 13-17, 1A planta – Hotel d’entitats
laballaruga@fundesplai.org
Tel. 97 766 40 02 

BARCELONÈS

Barcelona

Associació Esplai La Tortuga CEIT
Carrer Foradada 36
centresplainfantil@gmail.com.
Tel. 637.865.713 

Associació de Lleure i Esport Comkedem
Casal del Barri, Parc Vall d’Hebron-Can Travi
Av. Cardenal Vidal i Barraquer 45
ckm@comkedem.org.
Tel. 934.289.848

Associació Esportiva i Educativa Dinàmic
Sant Iscle, 35-43 A.
info@aeedinamic.org.
Tel. 93 357 35 19. 

Centre d’Esplai Druida
C/ Vesuvi 25 – Escola Mercè Rodoreda
esplai_druida@yahoo.es
Tel. 663 95 81 36.

Fundació Privada Catalana per a la Paràlisi Cerebral – Esplai Jokin
Llull, 163.
info@fcpc.cat.
Tel. 93 313 36 66.

Esplai Trencalòs
c/ Diputació 326
esplaitrencalos@gmail.com

Xino-Xano Associació de Lleure
Hernán Cortés, 2 b.
associacio@xino-xano.org
Tel. 932 31 72 90  

Associació Educativa Xera
Carrer Bassegoda, 19
info@ongxera.com
Tel. 93 009 04 75

L’Hospitalet de Llobregat

Club d’Esplai Bellvitge
Rambla Marina, 161-177
cebellvitge@fundesplai.org
Tel. 93 335 40 00

Ass. Coordinadora de Col·lectius de disminuïts de L’Hospitalet
Rda. de la Via 77.
associacio-coordinadora@hotmail.com
Tel. 93 296 98 08

Centre d’Esplai Can Serra
Ctra. Esplugues 12
canserra@fundesplai.org
Tel. 93 438 60 42

Club d’Esplai Pubilla Cases-Can Vidalet
Parc de les Bòbiles, 1
esplaipubilla@fundesplai.org.
Tel. 93 438 48 96

 

Sant Adrià del Besòs

Casal Infantil La Mina
Carrer Ponent s/n
casal@casalinfantillamina.com.
Tel. 93 771 67 88

GARRAF

Vilanova i la Geltrú

Suport a la qualitat de vida de les persones amb discapacitat i les seves famílies
St. Sebastià, 11 dptx, 7. – Espai d’entitats TOC
assosuport@hotmail.com
Tel.  646 06 83 00 

GIRONÈS

Girona

Associació Juvenil Salsa Jove
Josep Maria Prat, 12-14
salsajove@hotmail.com
Tel. 699 00 85 22 

MARESME

Mataró

Esplai Enlleura’t
Teià, 7.
aeenlleurat@hotmail.com
Tel. 645 01 88 42

Sant Cebrià de Vallalta

Associació Esplai la Maduixa
Carrer Miquel MArtí i Pol 2
esplaistcebria@gmail.com .

MONTSIÀ

Alcanar

Esplai Picaparets
Ronda del Remei, 70.
esplai.picaparets@gmail.com
Sant Carles de la Ràpita

Centre d’Esplai Xerinola
Perot Cantador, s/n. – Casal Cultural El Maset
xerinolaesplai@gmail.com
Tel. 636 92 59 10

OSONA

Sant Bartomeu del Grau

Esplai Marcianet
Passeig del Grau, 10.
esplaimarcianet@gmail.com
Tel. 626 732 111

PALLARS JUSSÀ

Tremp

Esplai La Casa del sol naixent
Conca de Tremp, 3.
casadelsolnaixent@fundesplai.org 

PRIORAT

Masroig

Esplai Les Pinyetes
President Lluís Companys, 1 planta baixa.
lespinyetes@fundesplai.org
Tel. 977 82 54 81

RIBERA D’EBRE

Móra d’Ebre

Esplai Treu Banya
C/ Bonaire 80 2n – Hotel d’Entitats, Edifici del Bulevard
treubanya.esplai@gmail.com 

TARRAGONÈS

La Riera de Gaià

Esplai Campiquipugui
Alzinar s/n.
campiquipugui@fundesplai.org 

Roda de Berà

Esplai Ca l’Oliverar
Major, 9-11.
eco_roda@fundesplai.org
Tel. 688 91 86 75

TERRA ALTA

Gandesa

Associació d’Educació en el Lleure Punt Sud
Punt Sud, Av Catalunya, s/n (Recinte Escoles Velles)
puntsud@fundesplai.org. 

VALLÈS OCCIDENTAL

Montcada i Reixac

Associació de Discapacitats de Montcada i Reixac
Carrer Crisantems s/n
info@adimir.org
Tel. 655.548.655

Polinyà

El Grup de Polinyà
De la Rosa, 2.
grupdepolinya@fundesplai.org
Tel. 93 713 32 06

Ripollet

Grup Recreatiu La Gresca
Carrer Bonavista 6
esplai@lagresca.org
Tel. 93 691 36 75 

APADIR Associació de persones amb discapacitat de Ripollet
Crta. de l’Estació, s/n. – CEIP Escursell
apadir@fundesplai.org  

Rubí

Associació Cultural Mube
Avinguda Catalunya 8-5 C
esplaimube@gmail.com.
Tel. 93 771 67 88

Esplai Riu Roig
 Carrer Joan Puig 7 – Associació de veïns les Torres Rubí
riuroig@hotmail.com.  

Terrassa

Esplai Guadalhorce
Carrer del Guadalhorce, 2
guadalhorce@fundesplai.org

VALLÈS ORIENTAL

Aiguafreda-Sant Martí

Esplai Pica Pins
Major, 18, baixos.
esplaipicapins@gmail.com  

Les Franqueses del Vallès

Associació Educativa Espírall
Carrer Cardedeu 11, Bellavista
espirall@fundesplai.org
Tel. 689 51 87 17

“Els esplais aporten benestar social i factors compensatoris en els barris i poblacions, actuant com a motors de dinamització comuintària, humanitzant i personalitzant la vida quotidina en els barris, pobles i ciutats.”

Carlos Camacho

Esplai Enlleura't, Mataró

“Allò que fem per a l’infant, no només ho fem per al moment, sinó per a tota la vida.”

Rudolf Steiner

Filòsof, educador i artista austriac, (1861 – 1925)

Share This